KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Wydarzenia
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Startuje coroczna akcja 1 procenta, która przy okazji Waszego rocznego zeznania podatkowego za 2020 rok może jak magiczny kamień – odmienić czyjś los. Jako podatnik możesz przeznaczyć wybranej Organizacji Pożytku Publicznego swój 1 procent dochodu. Miło będzie jeśli postawicie na Fundację Zbieramy Razem, organizację, która naprawdę pomaga.

ROZMOWA Z PIOTREM BARSZCZEWSKIM, PREZESEM ZARZĄDU FUNDACJI ZBIERAMY RAZEM Z SIEDZIBĄ W GDYNI

- Mija kolejny rok w działalności fundacji Zbieramy Razem. Rok bardzo trudny, bo w dobie powszechnej pandemii, a pomimo tego pozwalający porywać się na rzeczy karkołomne, nie łamiąc przy tym karku. Jak oceniasz jako prezes zarządu fundacji, właśnie mijający 2020 rok?

- Był bardzo trudny ze względu na trwającą epidemię. Na każdym kroku odczuwamy skutki wprowadzenia ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Nasza fundacja, tak jak i wiele innych instytucji i przedsiębiorstw, musiała dostosować się do nowych warunków funkcjonowania. Zmiany te nie były dla nas zbyt szokujące gdyż od początku istnienia fundacji postawiliśmy na technologie informatyczne. Praca w tak zwanej chmurze obliczeniowej nie stanowiła dla nas problemu, gdyż pracowaliśmy w niej od dłuższego czasu. Problemem było natomiast doposażenie fundacji w sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie. To się nam udało rozwiązać, dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności z programu Covid-19.

Internetowy Sklep Charytatywny otworzyła na swojej stronie Fundacja Zbieramy Razem z siedzibą w Gdyni. Robienie zakupów w tym miejscu, to prawdziwa przyjemność. Świadectwo, że jesteś humanitarny. Ofiarowując nam bowiem coś, co możesz przekazać innym, jak też kupując wybraną rzecz, można wesprzeć tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy. Los tak sprawił, że znaleźli się w trudnej, nierzadko beznadziejnej sytuacji. Już teraz można nabyć w sklepie Magiczne Karnety Bożonarodzeniowe.

Kilkadziesiąt inhalatorów służących do domowych inhalacji oraz kilkadziesiąt pulsoksymetrów napalcowych przeznaczonych do wyrywkowej kontroli wysycenia tlenem hemoglobiny, czyli określania tak zwanej saturacji, zakupiła dla seniorów wymagających takiego leczenia i diagnostyki Fundacja Zbieramy Razem z siedzibą w Gdyni.

W świecie, który rezygnuje z gotówki, przekazywanie datków w tradycyjny sposób może okazać się niezbyt wygodnym rozwiązaniem. Dlatego w trosce o jak najlepsze i największe pozyskiwanie środków dla potrzebujących Fundacja Zbieramy Razem stworzyła Darczyńcom możliwość skorzystania z estetycznego datkomatu. To pierwszy taki w Polsce, a uruchomiony został na skarbonce znajdującej się w terminalu T-2 Portu Lotniczego w Gdańsku.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera