+48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Drodzy Narzeczeni,

Fundacja Zbieramy Razem wychodzi do Was z piękną i zaskakującą inicjatywą. Jeżeli chcielibyście, aby dzień Waszego ślubu stał się wyjątkowy także dla podopiecznych Naszej Fundacji, zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji „Lepszy na dobry cel datek niż najpiękniejszy kwiatek”. Państwo proponujecie swoim gościom, aby zamiast kwiatów przekazali do specjalnie przygotowanej przez Nas puszki drobne kwoty, które następnie wesprą zbiórkę na wybranego podopiecznego.

Czytaj więcej...

Podopieczna Fundacji Zbieramy Razem, Amelka Branczewska, wkrótce otrzyma cyber-oko. Ten służący do diagnozy i terapii osób pozostających w śpiączce system został nagrodzony jako najlepsze osiągnięcie naukowo-techniczne 2013 roku Politechniki Gdańskiej. Sprzęt zostanie przekazany przez Pawła Stoińskiego, syna Pani Teresy Stoińskiej, która była naszą podopieczną. Kobieta przed zachorowaniem czynnie pomagała chorym ludziom, była lekarzem. Po śmierci rodzina chciała upamiętnić Mamę poprzez przekazanie sprzętu komuś innemu, potrzebującemu. Zdecydowali się przekazać sprzęt Amelce.

Czytaj więcej...

Każdego dnia dziękuję Bogu…

Rozmowa z Magdaleną Marciniak, matką 11-letniej Emilki cierpiącej na chorobę Krabbego

- Siła matczynej miłości jest przeogromna. Skąd czerpie pani moc? Skąd tyle energii i determinacji, żeby nie zwariować?

- Żeby nie zwariować? Powiem szczerze, nie wiem. Zapewne najbardziej córka mnie napędza mnie. Jest celem i sensem mojego życia. Chcę żeby żyła, żeby potrafiła powiedzieć „kocham cię, mamo”. Ot, takie zwyczajne, zupełnie proste, a jakby na wagę złota. Dzieci mówią, dlatego chciałabym, żeby moja córka też mówiła.

Czytaj więcej...

Rozmowa z Piotrem Barszczewskim, prezesem zarządu Fundacji Zbieramy Razem z siedzibą w Gdańsku

- Podobno jesteśmy zaprogramowani, aby pomagać innym, a badania pokazują, że altruistyczne zachowania pojawiają się nawet w 15 miesiącu życia. Bo przecież malcom zdarza się dzielić batonikiem czy kostką czekolady, gdy widzą, że ich rówieśnik dostał mniej albo wcale…

- O wiele lepsza od jak to ująłeś „zaprogramowania altruistycznego” jest ludzka spontaniczność, ludzki odruch serca, życzliwości, czy zwyczajnie dobrej woli. Toteż wydaje mi się, że na tę sprawę lepiej spojrzeć inaczej. Że pomaganie po prostu sprawia nam przyjemność po to, abyśmy jak najczęściej powtarzali altruistyczne zachowania. Pomagając innym wszyscy zwiększamy szanse sobie i innym na przetrwanie.

Czytaj więcej...

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do rozliczenia się z fiskusem z tytułu osiągniętych dochodów w 2017 roku. Warto wiedzieć, że jako podatnik nie możecie Państwo decydować o tym, na co zostanie przeznaczony cały Wasz podatek, ale możecie zdecydować na co trafi 1 procent podatku, który przekażecie Fundacji Zbieramy Razem.
Wystarczy wskazać cel i wpisać KRS 0000 518 797 do Pit-a lub skorzystać z poniższych programów

Czytaj więcej...

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera