fbpx
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Fundacja Zbieramy Razem wraz z firmą Vip Event oraz gronem wolontariuszek realizowały w minioną środę (29 czerwca) projekt „Chodź, pomaluj mój świat” na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Założeniem projektu była chęć rozbudzenia dziecięcej radości, zabawy i podarowania odrobiny szczęścia dzieciom, które na co dzień staczają największa i zarazem najtrudniejszą walkę o swoje zdrowie i życie.

Dla wszystkich wolontariuszek biorących udział w projekcie było to trudne wyzwanie zwłaszcza, że większość z nich sama ma malutkie dzieci. Jednak wspólnymi siłami udało im się pokonać nerwy, stres i podarować moc uśmiechów małym pacjentom. Zabaw nie było końca - dzieci miały możliwość skorzystania z salonu piękności, mogły  pomalować buźki w ulubioną postać z bajki, zanurkować w basenie z piłkami  ale największą frajdę sprawiły im ogromne bańki mydlane oraz gość specjalny  Myszka Miki.

Mała garstka dzieci ze względu na stan zdrowia nie mogły opuścić swoich łóżek szpitalnych ale i tu dzielne wolontariuszki stanęły na wysokości zadania – wparowały na oddział niczym super bohaterki aby obdarować maluchy słodyczami i balonami.

Wzruszenie rodziców i uśmiechy małych pacjentów - w takich momentach doceniły naszą pracę. Wystarczy chwila spędzona na oddziałach onkologicznych aby diametralnej zmianie uległ nasz światopogląd. Chylimy czoła dla dzieci i ich rodzin za siłę walki, a przy tym ogromną pokorę. Nie usłyszymy z ich ust narzekania, że są biedne, pokrzywdzone przez los – oni czerpią radość z każdej chwili, każdej sekundy spędzonej razem. Wizyta na onkologii dziecięcej dała nam dobrą lekcję pokory oraz uświadomiła, jak błahe są nasze problemy dnia codziennego.

Ogromne podziękowania dla firmy VIP EVENT oraz wolontariuszek, które stanęły na wysokości zadania i zabawiały małych pacjentów. To dzięki nim na ich twarzach zagościły uśmiechy.

Nie poddajemy się i za jakiś czas szykujemy kolejny projekt, bo wiemy, że warto! Zachęcamy i Państwa… Otwórzmy nasze serca, czyńmy dobro i szanujmy to, co mamy najcenniejsze - czas i zdrowie.

Podobne Artykuły

Fundacja Zbieramy Razem z wizytą w elbląskim DPS

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. Kasprzaka w Elblągu odbyło

Bestiariusz zakończony - sprzęt dostarczony

Projekt Bestiariusz, który zasłynął z efektownych kalendarzy przedstawiających

Razem Rozgrzejmy Serduszka Dzieciom

Fundacja Zbieramy Razem wspólnie z siecią sklepów Swarovski przeprowadzają

Projekt Bestiariusz - super kalendarz na 2015r.

To wspólny projekt Fundacji Zbieramy Razem i trójmiejskiej grupy wolontariuszy

Przełamywanie własnych, trudnych barier

Wychowywanie chorego lub upośledzonego ruchowo czy intelektualnie, dziecka

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera