KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Zuzia ćwiczy na lokomacie.
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Trwa akcja pomocy dla Zuzi Masternak. Dziewczynka przeszła wiele chorób związanych z wczesnym urodzeniem i jej niedojrzałością. Tylko kosztowana, ciągła rehabilitacja może jej pomóc.

Do tej pory fundacji Zbieramy Razem udało się zebrać dla Zuzi przeszło 6 tysięcy złotych, ale to tylko połowa tego, co jest jej na obecnym etapie potrzebne. Już teraz dzięki Państwa pomocy fundacja sfinansowała tej małej podopiecznej specjalne zajęcia na lokomacie. Ich koszt wyniósł 1500 złotych. 

Zuzia jest wcześniakiem, z ciąży bliźniaczej, urodziła się w 33 tygodniu ciąży z wagą 1 kilograma. Dziewczynka przeszła wiele chorób: zespół TTTS (zespół przetaczania między bliźniętami), anemię wrodzoną, posocznicę, zaburzenia oddychania, wylew okołokomorowy II stopnia. Ich skutki do dziś są widoczne. Dziewczynka ma napięcie mięśniowe czterokończynowe i jedyne, co jest jej w stanie pomóc, to ciągła, bardzo kosztowna rehabilitacja.

Ta śliczna, pogodna 6-latka, zrobiła już ogromne postępy dzięki wyjazdom na turnusy. Dlatego też tak ważne jest, by żadnego z nich nie przepuściła. Dzięki nim może wracać do domu przy pomocy kul. Matka i roztaczająca opiekę nad Zuzią fundacja Zbieramy Razem żyją nadzieją, że rehabilitacja i ciągłe ćwiczenia okażą się skuteczne. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli na specjalnym subkoncie dla Zuzi zebrano już przeszło 6 tys. zł. Ale potrzeba co najmniej jeszcze raz tyle. Matka, z serca, za każdy ofiarowany grosz, za każdą przekazaną złotówkę na pomoc Zuzi, wszystkim ofiarodawcom szczerze dziękuję. I prosi o jeszcze… Ufa, że uda jej się pomóc swojemu kochanemu dziecku. Mocno wierzę, że Państwa pomoc sprawi, iż będę mogła pomóc swojemu dziecku.

Dziewczynka ćwiczy już na lokomacie, który jest w pełni automatyczną ortezą dolnych kończyn. Trening z wykorzystaniem tego wysokospecjalistycznego urządzenia pozwala na rehabilitację na bieżni z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego wzorca chodu - w warunkach dynamicznego odciążenia. Wspomaga naukę i reedukację chodu, i rehabilitację. Dynamiczne odciążenie jakie on zapewnia umożliwia wczesną naukę chodu u takich pacjentów, jak Zuzia - bez dostatecznej siły mięśniowej. Wartość odciążenia sterowana jest elektronicznie i dopasowywana do potrzeb pacjenta.

Prosimy o dalszą pomoc. "Pomoc dla Zuzanny Masternak"

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera