KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Dawidek potrzebuje operacji
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Dawid Jankowski to cudowny, mały chłopiec, który niestety jest chory. Na operację Dawidka, który urodził się ze złożoną wadą serca, potrzeba 160 tys. zł. Trwa zbiórka na zabieg, dzięki któremu może on wyzdrowieć.

Już przed narodzinami było wiadomo, że Dawidek nie urodzi się całkowicie zdrowy. Badanie USG wykazało, że jego serce nie rozwinęło się prawidłowo. Diagnoza była jak wyrok. Dziecko przyszło na świat z bardzo złożoną wadą serca, która uniemożliwia normalne życie. Pomimo to rodzice ani chwili nie rozważali przerwania ciąży. Wiedząc o wadzie serca, rodzice jeszcze przed wyczekiwanymi narodzinami syna szukali lekarza, który pomoże ją skorygować. - Słyszeliśmy dobre opinie o profesorze Malcu, że to najlepszy specjalista w tej dziedzinie - mówi Izabela Jankowska, mama Dawida. Rodzina pojechała na konsultacje medyczne do Münster w Niemczech, gdzie pracuje ten znany kardiochirurg dziecięcy. Lekarz zdecydował się podjąć trzech operacji. Aby jednak rozpocząć leczenie, potrzeba było ogromnych środków. Ponad 160 tysięcy złotych na jedną operację. Oszczędności zebrane z pomocą bliskich nie wystarczyły na całe leczenie chłopca. Dlatego rodzice zwrócili się o pomoc do dwóch fundacji - Cor Infantis i Zbieramy Razem. Utworzyły one subkonta, na których zbierane są środki na operację Dawidka. Dwie z nich już wykonano, zakończyły się pomyślnie. Chłopiec przechodzi rehabilitację, robi postępy. Aby syn mógł marzyć o normalnym życiu, potrzebna jest jeszcze jedna operacja. - Trzecia, prawdopodobnie ostatnia może pomóc mu już na zawsze - twierdzi matka. - Kiedy zbierzemy środki, zostanie wyznaczony termin.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/krakow-dawidek-potrzebuje-operacji-ale-rodzicom-brakuje-srodkow,9743137/

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera