KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Mała Księżniczka i jej zacni obrońcy
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Na sieradzkim Rynku w sobotę 16 maja zorganizowano rycerską imprezę plenerową "Sieradzkie Wrota Czasu". W jej ramach rycerze zbierali pieniądze dla niewidomej półrocznej Julki Kowalskiej z Łodzi, podopiecznej Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku.

 

Impreza zorganizowana została przez pasjonatów rycerstwa. Każdy, kto dotarł na sieradzki Rynek mógł nie tylko zobaczyć średniowieczne życie ludu, skosztować podpłomyków, zobaczyć jak wyglądał warsztat kowala, ale też wesprzeć niewidomą dziewczynkę.

Organizatorzy przygotowali między innymi przedstawienie "Jak kasztelan sieradzki córkę za mąż wydawał i turniej urządził", a także wiele atrakcji dla najmłodszych i walki na miecze. Rozstrzygnięto konkurs "Malowanie Wrót Czasu". Na imprezę przyszło wielu sieradzan, jak również prezydent miasta Paweł Osiewała i marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

- Pojechałam z moją kochaną Julką na sieradzki Rynek – relacjonuje mama niewidomej dziewczynki, Urszula Kowalska z Łodzi. - Były ulotki Julki z historią choroby i ulotkami Fundacji Zbieramy Razem, był, baner, rollup, no i skrzyneczka ozdobna ze zdjęciami Julki, rycerzy i logiem fundacji. Były z nami dwie młode dziewczyny, wolontariuszki.
Sieradz to malutkie miasteczko, niemniej mimo wyraźnego zubożenia mieszkańców, rycerzom udało się wesprzeć Julkę 762 zł. Dziewczynka urodziła się z uszkodzoną siatkówką obu oczek, a jedyną szansą na to, by mogła ujrzeć świat i swoją kochającą mamę jest kosztowne leczenie polegające na przeszczepie komórek macierzystych. Zabieg jest bardzo kosztowny, wynosi około 60 tysięcy złotych. Jest nieosiągalny dla rodziców Julki. Dzięki Państwa ofiarności możemy sprawić, że Julka odzyska wzrok.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera