KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Gościliśmy w Galerii Bałtyckiej
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Fundacja Zbieramy Razem przez dwa dni (10-11 kwietnia 2015 roku) gościła w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku Wrzeszczu, prezentując swój dorobek, pokazując codzienne przedsięwzięcia jakie prowadzi wobec swoich kilkudziesięciu podopiecznych. Ze spotkań z przedstawicielami zarządu i wolontariuszami wyłaniało się zupełnie inne od powszechnie znanego spojrzenie na fundację.

 

Klienci galerii korzystali z możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami zarządu fundacji i z wolontariuszkami, które specjalnie dla maluchów malowały obrazki i częstowali ich słodyczami. Były również specjalne konkursy i zabawy. Akcji przyświecało hasło: „Przyjdź, zobacz i opowiedz o tym innym”

Obok stanowiska fundacji ustawili się przedstawiciele Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca, u których zainteresowani zasięgali szczegółowych informacji dotyczących pakietu onkologicznego, korzystali z przebadania płuc, a niektórzy radzili się przy wypełnianiu zeznań podatkowych za 2014 rok.

Projekt wyjścia wprost do potrzebujących „Przyjdź, zobacz i opowiedz o tym innym” należy zaliczyć do niestandardowych z uwagi na swoją specyfikę. Prezentowanie się bowiem fundacji w miejscach publicznych należy do rzadkości. Działająca na obszarze całego kraju Fundacja Zbieramy Razem w Gdańsku, mimo zalewie ponad półrocznego stażu, ma już na swoim koncie wymierne sukcesy w niesieniu pomocy potrzebującym. Jej sztandarowym projektem były akcje pomocy dla 17-latka z Ostródy, który uległ poważnemu wypadkowi podczas ubiegłorocznych wakacji w Chorwacji oraz Bestiariusz dedykowany niepełnosprawnym intelektualnie i umysłowo dzieciom z elbląskiego Domu Pomocy Społecznej. Zebrane środki pozwoliły zakupić dla dzieci sprzęt i urządzenia służące do rehabilitacji.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera