KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Dar Ilonki dla elbląskich dzieci z Domu Pomocy Społecznej
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Cierpiąca na porażenie mózgowe Ilonka Cicha, podopieczna Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku, po tym, jak dowiedziała się o akcji pomocy dla niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie dzieci Domu Pomocy Społecznej w Elblągu zdecydowała wraz z siostrą, że przekażą tej placówce dar serca.

Ilonka, gdy zobaczyła materiał pokazujący nieszczęście bardzo chorych dzieci znajdujących się w Domu Pomocy Społecznej w Elblągu, któremu pomaga także Fundacja Zbieramy Razem, zdecydowała, że ofiaruje im pionizator Baffin. Sprzęt, warty 7 tys. zł, jest w bardzo dobrym stanie, Ilonka używała go tylko kilkakrotnie. Cieszy się, że w ten sposób będzie pomogła ulżyć w cierpieniu tym dzieciom. 

Pionizator jest doskonałym sprzętem przeznaczonym do rehabilitacji dzieci z porażeniem i niedowładami kończyn i tułowia. Zapewnia pionizację ciała dziecka, w pełni stabilizując kończyny i tułów, jak również biodra i kolana. Funkcja jest sterowana elektrycznie i nie wymaga podnoszenia pacjenta przez opiekuna czy fizjoterapeutę. Doskonale sprawdza się u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, dystrofią mięśniową, w porażeniach różnego pochodzenia, tetra i paraplegiach a także u dzieci mających zaburzenia prawidłowej postawy ciała. Innowacyjność urządzenia polega na tym, że jego konstrukcja przypomina swoim wyglądem kręgosłup człowieka, co pozwala na bardzo dokładne dopasowanie go do użytkownika a także istnieje możliwość korygującego bądź anatomicznego ustawienia „kręgosłupa” uzyskując w ten sposób wymagany kształt podparcia pleców. Wykorzystanie pionizatora przez fizjoterapeutę po zakończeniu ćwiczeń pozwoli na zwiększenie szans powrotu do prawidłowej pozycji.


Fundacja Zbieramy Razem dar serca od Ilonki z Gdańska przekazała potrzebującym dzieciom z Elbląga. A Ilonka, pomimo choroby, jest bardzo pogodną osobą. Dziewczyna jest wielkim kibicem Lechii Gdańsk. To nie wszystko! Sama chętnie uprawia sport, a konkretnie bocci, czyli grę, która polega na zbijaniu kul przeciwnika. Ilonka właśnie zajęła trzecie miejsce na turnieju w tej dyscyplinie. Teraz cieszy się także z tego, że potrafi pomóc innym pomimo, że sama potrzebuje pomocy finansowej w celu zapewnienia ciągłej rehabilitacji.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera