KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Bestiariusz zakończony - sprzęt dostarczony
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Projekt Bestiariusz, który zasłynął z efektownych kalendarzy przedstawiających dwanaście postaci wywodzących się z mitologii starożytnej i średniowiecznej różnych krajów, dedykowany kilkudziesięcioosobowej grupie bardzo chorych, niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie dzieci z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci z Elbląga, oficjalnie zakończony. Nadal trwa natomiast prowadzona przez naszą fundację zbiórka pieniężna dla tych najbardziej pokrzywdzonych przez los dzieci.

Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi przy ul. Kasprzaka 10 w Elblągu. Mimo starań sióstr zakonnych, dzieciom brakuje dosłownie wszystkiego. Przydarzą się im nowe piżamki, rajstopy, swetry, koszulki, kurtki, czapeczki, buty zimowe i cieplejsze kurtki. Przydadzą się im zabawki, gry, klocki, aby chociaż w ten sposób mogły przenieść się w barwny świat zabaw. 
Dom jest mały, dlatego wciąż boryka się z problemami finansowymi, otrzymywane przez siostry dotacje pokrywają zaledwie podstawowy koszt utrzymania. Oczywiście siostry robią wszystko, by zapewnić swoim podopiecznym wszystko to, co powinny mieć, ale to możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki pomocy i życzliwości ludzi dobrej woli. 

W ramach projektu Bestiariusz udało się zebrać 12 tysięcy złotych, pozyskać fotelik do przewozu dzieci niepełnosprawnych, bardzo potrzebne im urządzenie do masażu magneto BTL-4920 Premium, a do tego zdobyć serca wspaniałych sponsorów. W ramach Bestiariusza sieć Kaufland z Elbląga przekazała bony towarowe do realizacji w tej sieci zakupu środków higieny, ubranek i żywności o wartości 1000 złotych i złożyła zapewnienie, o co kwartalnym wspomaganiu podopiecznych Fundacji Zbieramy Razem. Elbląska firma HOME CONCEPT na apel ze strony Fundacji Zbieramy Razem, ofiarowała natomiast nowe meble na wyposażenie pokoików podopiecznych. W toku jest zakup przez fundację lampy Solux.
Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, a patronat nad nim objęli: Radio Gdańsk, Telewizja Elbląg i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Zbiórka pieniędzy dla dzieci z tej placówki nadal trwa. Polecamy ją ludziom dobrego serca. Dążeniem fundacji jest sfinansowanie najbardziej niepełnosprawnym dzieciom turnusów rehabilitacyjnych, które pozwolą im na uzyskanie sprawności fizycznej i ulżą w cierpieniu, które towarzyszy im od urodzenia.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera