KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Projekt Bestiariusz - super kalendarz na 2015r.
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

To wspólny projekt Fundacji Zbieramy Razem i trójmiejskiej grupy wolontariuszy składającej się z pasjonatów fotografii, grafiki komputerowej, filmu i wizażu. Jest dedykowany 45-osobowej grupie bardzo chorych, niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie dzieci przebywających w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi przy ul. Kasprzaka 10 w Elblągu.
Mimo starań sióstr zakonnych dzieciom brakuje wszystkiego. Przydarzą się im nowe piżamki, rajstopy, swetry, koszulki, kurtki, czapeczki, buty zimowe i cieplejsze kurtki.

Dom jest mały, dlatego wciąż boryka się z problemami finansowymi, otrzymywane przez siostry dotacje pokrywają zaledwie podstawowy koszt utrzymania. Mimo tego siostry robią wszystko, by zapewnić swoim podopiecznym wszystko to, co powinny mieć, ale to możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki pomocy i życzliwości ludzi dobrej woli. 

Zarząd Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku zdecydował o koordynacji pomocy dla tego niewielkiego domu, w którym mimo biedy nie brakuje ciepła i miłości.  Do akcji, za co z góry dziękujemy, włączyli się wolontariusze z Trójmiasta - pasjonaci fotografii, grafiki komputerowej, filmu i wizażu Postanowili wykorzystać to, co umieją najlepiej, aby pomóc innym i tak powstał projekt pod hasłem „Bestiariusz”. Ich celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Elblągu. Dlatego własnym sumptem stworzyli kalendarz przedstawiający dwanaście postaci wywodzących się z mitologii starożytnej i średniowiecznej różnych krajów. Wolontariusze chcą nim obdarować wszystkich szczodrych darczyńców. Wystarczy dokonać wpłaty na naszej stronie internetowej za pomocą przygotowanego systemu płatności lub bezpośrednio na subkonto PKO BP: 93 1020 1811 0000 0702 0257 3905 – „Dom Pomocy Społecznej Elbląg”, a kalendarz będzie umilał Państwu cały 2015 rok. 

Jeśli i Ty jesteś wrażliwy na los tych małych, niewinnych, skrzywdzonych przez los dzieci, dołącz do naszego grona i wspomóż te dzieci. Każda złotówka jest na wagę złota. Liczymy, że do tej akcji włączą się także dzieci ze szkół, czekamy na Wasze zgłoszenia. Z ogromną satysfakcją przyjmiemy Was do naszej Alei Dobrych Serc, umieszczając w niej logo Waszej Firmy wraz z prezentacją. Tylko razem, wspólnym staraniem i wysiłkiem sprawimy, że los tych dzieci odmieni się na lepsze. A że idą święta, niech każdy o nich pamięta…

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera