KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - 24 października Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
Otyłość

Co drugi Polak ma nadwagę, a aż 23 procent Polaków już cierpi na otyłość. Czy to już epidemia? Choroba społeczna, która jest bagatelizowana? Światowa organizacja zdrowia stwierdza w swoim raporcie, że na świecie z powodu różnego rodzaju schorzeń związanych z otyłością, umiera ponad 2 miliony ludzi! Ktoś wyliczył, tak dla zobrazowania, że to ponad 34 stadiony narodowe zapełnione po same brzegi każdego roku.

Chcesz być zdrowy, uśmiechnięty i pełen energii? Świadomy inny tryb życia i świadome odżywianie, to nie cele kosmetyczne i sylwetkowe. To przede wszystkim cel życia. Czas najwyższy zdać sobie sprawę z tego, że otyłość to nie jest defekt w naszym wyglądzie, ale bardzo poważne schorzenie, prowadzące do śmierci.

Myślisz sobie o obcięciu radykalnie spożywanych kalorii? Niepotrzebnie! Nie podejmuj się nawet codziennego joggingu, kiedy nigdy dotąd nie biegałeś. Nie stawiaj sobie za cel, że odtąd nie ma słodyczy przez miesiąc. Nie odstawiaj na nawet bok chleba i nie rezygnuj z kolacji.

Ale zapewne sens będzie miało, gdy odłożysz tylko jednego cukierka z całej ich garści, które trafią dzisiaj w twoje ręce. Zatrzymasz windę na jednym piętrze niżej. Wypijesz jedną szklankę wody. Wyobraź sobie (tak tylko wyobraź), że odmawiasz kawałka ciasta kelnerce w kawiarni. Nic więcej.

Wyniki badań WHO mówią, że od lat 80-tych, liczba osób borykających się z otyłością podwoiła się! Siedzimy całymi dniami przed biurkami. Sięgamy po kawę, słodkie napoje i batoniki. Kupujemy gotowe jedzenie, gotowe sosy i nie mamy czasu gotować. Jemy w biegu i żyjemy w stresie.

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób, także najmłodszych. To druga po paleniu papierosów najczęstsza przyczyna występowania poważnych problemów zdrowotnych, w tym nowotworów złośliwych. Światowy Dzień Walki z Otyłością ma na celu podnoszenie świadomości na temat zapobiegania i leczenia tej choroby.

 

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera