KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Nominowana do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
Gala

Miło nam poinformować, że sekretarz Fundacji Zbieramy Razem, Irena Ewa Barszczewska, na co dzień pielęgniarka oddziałowa Kliniki Ortopedii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, została nominowana do tegorocznej „Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej służby zdrowia”. Irena Ewa Barszczewska jest współzałożycielką naszej fundacji, a jej misją jest pomaganie potrzebującym.

Nominowana do tegorocznej Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Ewa Irena Barszczewska od zawsze pomaga innym, bo to jej pasja, zamiłowanie. Zawsze uśmiechnięta, serdeczna dla pacjentów w klinice i zarazem dla podopiecznych w fundacji. Mówi tyle, co trzeba, a energię inwestuje w działanie. Byle pomóc komuś, byle ktoś był szczęśliwszy… Praca w szpitalu przy łóżku chorego daje jej ogromną satysfakcję. Z czasem potrzebowała jednak czegoś więcej, móc pełnić szerszą misję pomagania ludziom, którzy z rozmaitych powodów, nierzadko ludzkich dramatów, znaleźli się w trudnej, często wydawałoby się beznadziejnej sytuacji. 

Z jej i męża Piotra Barszczewskiego inicjatywy w 2014 roku powstała Fundacja Zbieramy Razem, dziś jedna z najczęściej wymienianych w Polsce. Organizacja znana z rzetelności, solidności, w której nadrzędne są takie wartości, jak etyka, lojalność, uczciwość, niezależność, równość i tolerancja, ale i profesjonalizm oraz odpowiedzialność.

Dodajmy, że pomysłodawcą uhonorowywania w Gdańsku osób zasłużonych dla zdrowia był śp. prezydent Paweł Adamowicz. W tym roku Nagrody przyznane zostały już po raz jedenasty, a wręczyła je prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w obecności swojego zastępcy Piotra Kowalczuka. 21 października w budynku Rady Miasta Gdańska odbyła się uroczysta gala.

W tym roku przyznano nagrodę główną, wartą 10 tysięcy złotych, a także cztery wyróżnienia – po 5 tysięcy złotych. Zwycięzcą został dr Maciej Niedźwiecki, pediatra i onkolog z Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii UCK/GUMED w Gdańsku oraz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

- Ten rok zaczął się tragicznie, godzinami spędzonymi w szpitalu przy prezydencie Pawle Adamowiczu – mówiła do zebranych prezydent Aleksandra Dulkiewicz. – Ale to właśnie uświadomiło mi, jak ważna jest Wasza praca – pracowników służby zdrowia. Ta nagroda jest właśnie za to wszystko, co z takim sercem robicie: za solidarność, za pomoc, za bliskość z chorymi i cierpiącymi. I za to Wam bardzo dziękuję.

Samo nominowanie Ewy Ireny Barszczewskiej do tej nagrody nasza sekretarz fundacji odbiera jako ogromne wyróżnienie za jej wkład pracy na rzecz pacjenta w Klinice Ortopedii, ale też jako uznanie jej działalności społecznej w Fundacji Zbieramy Razem i znaczącego zaangażowania w niesienie pomocy podopiecznym.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera