KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Pomagamy Małemu Antosiowi Gołąbek z Wejherowa
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
Antoś Gołąbek

Antoś Gołąbek z Wejherowa bardzo potrzebuje naszej pomocy. Fundacja Zbieramy Razem, której jest podopiecznym, wszystkie osoby otwarte na potrzeby innych, bardzo prosi o pomoc. Malec urodził się wcześniakiem. Na świat przyszedł w 34 tygodniu ciąży. Ma bardzo chore serduszko i olbrzymie wady: ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, przegrody międzykomorowej oraz zwężenie zastawki płucnej. Choć lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie chłopczyka, rodzice nie poddają się i dzielnie walczą o jego życie i zdrowie.

Wcześniak jest podopiecznym Fundacji Zbieramy Razem z siedzibą w Gdyni. Rodzice dziecka mają bowiem poważną barierę finansową. Potrzebują pieniędzy na kosztowną rehabilitację, zakup leków oraz dojazdy do specjalistycznych ośrodków leczniczych. Ich samych nie stać, a roczny koszt jest gigantyczny, bo wynosi ok. 45 tys. zł. Zwracają się za pośrednictwem Fundacji Zbieramy Razem o pomoc w zebraniu pilnie potrzebnych środków.

- To szczególne wołanie o pomoc, bo maluszka, który bardzo pragnie żyć i wraz ze swoimi rodzicami dzielnie o nie walczy – mówi Piotr Barszczewski, prezes zarządu Fundacji Zbieramy Razem. - Dramat w tej rodzinie narastał, maluszkowi zdecydowano wszczepić stent do aorty. Jakby mało tego, po operacji wystąpiło u dziecka wodogłowie, krwawienie do mózgu. Pilnie wszczepiono mu zastawkę komorowo-otrzewnową, aby odprowadzić nadmiar płynu z główki i tym samym obniżyć ciśnienie na główce. Pomóżmy uratować Antosia!

Malca czeka jeszcze kilka ciężkich operacji. Wykryto u niego także niedobór alfa 1 antytrypsyny, przez co niszczy się wątroba dziecka i czeka go przeszczep. Może to nastąpić w każdej chwili, dlatego potrzebna jest pilna rehabilitacja oraz specjalne diety, aby chłopczyk nabrał sił i kondycji oraz odpowiedniej wagi w walce z ciężkimi chorobami.

Pomóżmy Antosiowi. Każda złotówka jest na wagę złota. Wpłat prosimy dokonywać na subkonto z dopiskiem "Pomoc dla Antosia Gołąbka". Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697. Można też dokonać płatności online poprzez platformę finansowania społecznościowego na stronie www.zbieramyrazem.org

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera