KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Zloty i rajdy na Wybrzeżu – charytatywnie dla Marcelinki
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
pomoc dla Marcelinki

Będzie pyszne ciasto, będzie kawa i herbata, będzie loteria. Maluchy mogą liczyć na kolorowanie ich  buzi. Wszystko podczas od 9 do 23 czerwca imprez plenerowych na Pomorzu, z których dochód przeznaczony zostanie dla podopiecznej Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku, małej wojowniczki, Marcelinki Haski z Pruszcza Gdańskiego. Dziewczynka, mimo ciężkiej choroby od urodzenia, dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu, by żyć.

Pomoc dla Macelinki Fundacja Zbieramy Razem zaczęła już w marcu. Udało się dotąd zebrać niespełna 20 tys. zł, ale to zaledwie 37 procent tego, czego pinie potrzeba, bo potrzebne są 52 tys. zł. Teraz wolontariusze fundacji wraz z matką dziewczynki i organizatorami licznych imprez chcą się dołączyć do akcji. Zaczynami już 9 czerwca III Zlotem Mercedes Spot Trójmiasto na Stadionie Energa Gdańsk. Poprzedni zlot okazał się miłym zaskoczeniem  i spotkał się z pozytywną reakcją ze strony uczestników. Dlatego organizatorzy planują dla powiększyć wszystkie trzy strefy, a będą to: strefa jedzenia (food trucki, kawa i ciasto „co łaska”, pijalnia oranżady), strefa dla dzieci (dmuchaniec, gry i zabawy, loteria fantowa), strefa chillout (Dj i miejsca do relaksu). Start 9 czerwca od godziny 13. Tak jak ostatnio uczestnicy zostaną podzieleni na dwa obozy: auta starsze (okres rozpoczęcia produkcji do 1990 roku) i auta nowsze.

15 czerwca przeniesiemy się do Rumi, gdzie odbędzie się rajd „W Drodze po Szpik". To rajd całkowicie charytatywny o charakterze edukacyjno-informacyjnym, którego celem jest przede wszystkim propagowanie idei dawstwa oraz zachęcanie innych do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. W tym szczególnym dniu organizatorzy chcą szerzyć świadomość na ten temat, by pokazać że jednoczymy się wszyscy w tym jednym celu. To również uhonorowanie wszystkich na świecie, którzy swój szpik już oddali, by dać szansę na powrót do zdrowia drugiemu człowiekowi. Symbolem tego dnia jest „&”, a jego mottem jest hasło „Zostaw swój znak w walce z nowotworami krwi”. Wszyscy zostawmy swój znak w Rumii. Start Miejski Dom Kultury Rumia ul. Adama Mickiewicza 19 o godzinie 16. Dochód przeznaczony zostanie dla Marcelinki. Organizatorem jest Rumski Fiat 125p.

22 czerwca przy Dworze Artusa w Gdańsku –spotykamy się podczas rajdu dla Transplantacji, a 22-23 czerwca zawitamy na Kaszubach do Stężycy, gdzie zorganizowana będzie Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i do wsparcia naszej Marcelinki.

Dziewczynka ma odwrócenie trzewi. Dopiero po urodzeniu okazało się, że ma także wrodzoną atrezję dróg żółciowych, polisplenie oraz marskość wątroby. Choroba polega na zarośnięciu światła dróg żółciowych, które powinny odprowadzać kwasy żółciowe do jelit. Brak tej możliwości sprawiał, że wątroba z każdym dniem była uszkadzana przez nadmiar kwasów i traciła swoje funkcje, których pełni przecież tak wiele! Brak operacji mógłby być tragiczny w skutkach.

Rodzice podjęli walkę o życie i zdrowie. Początkowo odbył się zabieg, który miał delikatnie poprawić stan zdrowia córeczki. Niestety, okazało się, że potrzebny będzie pilny przeszczep wątroby. Cud, ogromne szczęście – dawcą wątroby mógł zostać tata Marcelinki. Pan Bartek zachował się jak bohater i podarował dziecku najcenniejszy dar, jakim jest życie. Po przeszczepie wydawać się mogło, że już wszystko za nimi. Marcelinka zaczęła nabierać sił.

Po wszystkim mała pacjentka mogła wyjść do domu. Mogła cieszyć się obecnością w swoim pokoju, cieszyć się wspólną zabawą z siostrzyczką. Już wszystko miało się skończyć, ciągłe wizyty w szpitalach często oddalonych o setki kilometrów od domu, strach przed infekcjami, strach o najgorsze. Ale rzeczywistość szybko zweryfikowała spokojną przyszłość rodziny. Dziewczynka do końca życia musi przyjmować leki, dbać o odporność, unikać infekcji, jeździć na częste kontrole do szpitala oddalonego o setki kilometrów, gdzie pracują specjaliści zajmujący się tak złożonymi wadami przewodu pokarmowego. Przed nią jeszcze jeden zabieg operacyjny, a później rehabilitacja.

Rodzina jest bardzo silna, choroba Marceliny umocniła ich więzi. Do pełni szczęścia potrzeba im środków na codzienną terapię lekową, częste kontrole w poradniach specjalistycznych, gdzie za każdym razem zlecany jest obszerny panel badań, w skład którego wchodzą bardzo drogie nierefundowane badania. Sam fakt podróży do Warszawy oraz życie tam na miejscu generują ogromne koszty. Dlatego w imieniu rodziców Marcelinki prosimy o wsparcie finansowe, które pomoże im zabezpieczyć codzienne potrzeby i da szansę na prawidłowy rozwój małej, bez zmartwień i strachu.

Pomóc może każdy, kto tylko ma taką wolę. Każda złotówka jest tutaj bezcenna. Wpłacać można na subkonto z dopiskiem "Pomoc dla Marceliny Haska". Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697.

 

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera