KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Tak niewielu mogło tak wiele, grali dla Zuzi Ciesielskiej
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
koncert Zuzia

3450 zł zebrano 14 i 15 stycznia podczas koncertu charytatywnego „Gramy dla Zuzi”, zorganizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową Integracyjną nr. 100 w Warszawie. Wszyscy świetnie się bawili, czerpiąc radość z faktu, że mogą pomóc Zuzi Ciesielskiej z Nieporętu w powiecie legionowskim. Nastolatka przeszło dwa lata temu uległa poważnemu poparzeniu ciała w wyniku pożaru domu mieszkalnego, śmierć poniosła w nim babcia dziewczynki.

Gramy dla Zuzi- pod takim hasłem 14 stycznia w auli szkoły przy ul. Bogusławskiego w Warszawie odbył się koncert charytatywny dla rodziców, zorganizowany przez uczniów klasy 3a gimnazjum. Cel był szczególny. Chodziło o zebranie jak najwięcej pieniędzy na rehabilitację Zuzi, która uległa poparzeniu podczas pożaru w domu swojej babci, w którym nocowała.

Zuzia doznała rozległych poparzeń, bo prawie połowy swojego ciała. Za sobą (i przed sobą) ma jeszcze wiele operacji i perspektywę długiej, wieloletniej, intensywnej rehabilitacji. Dla potrzeb koncertu został stworzony zespół w składzie: Błażej Olzak (perkusja), Maciej Piworowicz (gitara basowa), Maria Bejm, Julia Felak i Kalina Brzozowska (wokal). Przed koncertem otwarta była klasowa kawiarenka, w której serwowano kawę, herbatę, a nawet pyszne ciasta, przyniesione z domów przez uczniów. Aby wejść na koncert trzeba było kupić bilet - cegiełkę. To był początek „Grania dla Zuzi”.

Podczas koncertu, jak informują organizatorzy, wylicytowano dwa przedmioty podarowane na ten cel: ikonę autorstwa mamy uczennicy, pani Doroty Szymczak i voucher na konsultacje fizjoterapeutyczne podarowany przez panią Paulinę. Zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Zbieramy Razem, której Zuzanna jest podopieczną.

Dodajmy, że dzień później koncert został powtórzony dla uczniów szkoły. Przed jego rozpoczęciem minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanego w tragicznych okolicznościach prezydenta Gdańska,  Pawła Adamowicza. Jako społeczność szkolna mówią ,,NIE PRZEMOCY !”.

Kierownictwo szkoły serdecznie dziękuje uczniom klasy 3a gimnazjum za zorganizowanie koncertu, za inicjatywę i zaangażowanie. Nauczyciele są dumni z takich uczniów. Szczególne podziękowania kierują także do Darczyńców, którzy w sposób materialny, rzeczowy i organizacyjny wsparli akcję. Tak niewielu mogło zrobić tak wiele… Zarząd Fundacji Zbieramy Razem z siedzibą w Gdańsku jest również dumny z takiej postawy uczniów, swoje słowa uznania i szacunku składa dyrekcji szkoły i całej kadrze pedagogicznej. Bo przecież, gdyby nie było z Państwa strony przychylności, życzliwości, otwartości na los innych dzieci, a do tego przekonania, że to co robicie ma wielki sens, nie byłoby tego koncertu, nie byłoby sukcesu. W imieniu Zuzanny i jej matki jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.  

Zuzia Ciesielska po pożarze, w którym sama ucierpiała i straciła swoją babcię, długo walczyła o życie, teraz wciąż każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. Potrzebuje długotrwałego leczenia oraz kosztownej rehabilitacji. Do tego nieszczęścia doszło w nocy z 12 na 13 października 2016 roku w Nieporęcie. Spalił się dom. W pożarze ucierpiały dwie osoby - babcia i wnuczka. Babcia niestety zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Wnuczka - właśnie Zuzia, długo walczyła o życie w jednym z warszawskich szpitali. Miała 50 procent poparzonego ciała, martwicy ulega cała grubość skóry. Poparzenia III° – IV° stopnia (III° - martwicy ulega cała grubość skóry, IV° - występuje martwica wszystkich warstw skóry i uszkodzenie tkanek głębiej położonych - mięśni, ścięgien, kości, narządów wewnętrznych.) Przeszła klika operacji, przeszczepów skóry. Niestety te ostatnie nie przyjęły się.

Mieszkańcy Nieporętu i okolicznych miejscowości od początku pomagali się pozbierać tej rodzinie. Była między innymi zbiórka krwi, organizowanie pomocy dla pozbawionej dachu nad głową rodziny, potem akcja wysyłania książeczek dla Zuzi i innych dzieci przebywających na długotrwałym leczeniu w szpitalach.

Dziś życiu Zuzi nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale - by mogła wrócić do zdrowia - potrzebuje długotrwałej i niestety także bardzo drogiej rehabilitacji. Leczenie Zuzi może potrwać nawet dwa lata, a koszt leczenia i rehabilitacji w wyniku rozległych poparzeń u dziecka może wynosić nawet 100 tys. zł. Na ten koszt składają się maści, specjalistyczne opatrunki, do tego codzienne leki, specjalne ubrania uciskowe do leczenia blizn pooparzeniowych oraz zabiegi to wydatki, których sama mama Zuzi nie jest w stanie ponieść. Zwłaszcza, że większość nie jest refundowana przez NFZ. Koszt samego ubrania uciskowego to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. A trochę ich potrzeba, gdyż dziewczynka rośnie i rozwija się.

By Zuzi pomóc wystarczy wysłać pieniądze na subkonto z dopiskiem „Pomoc dla Zuzi Ciesielskiej”. Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689, do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697. Można także zdecydować o przekazaniu 1 procenta z dochodu za 2018 rok. Jeśli w zeznaniu podatkowym za 2017 rok wskazaliście państwo KRS naszej fundacji i zaznaczyliście cel „Pomoc dla Zuzi Ciesielskiej”, to w zeznaniu za 2018 rok nic nie musicie Państwo zmieniać, ponieważ fiskus sam od tego roku sporządza za nas PITy i z automatu przepisuje numer KRS, który wpisaliśmy w zeznaniu za wcześniejszy rok. Jeśli Wasz 1 procent poszedł na inny cel, a Państwa wolą jest przekazanie go Zuzi, to musicie Państwo zmienić numer KRS w przygotowanym przez skarbówkę zeznaniu. Jeśli nie przez Internet, to do końca kwietnia możecie to Państwo skorygować tradycyjnie (papierowo). Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce w PIT numer KRS 0000 518 797 oraz imię i nazwisko podopiecznego. Wszystko o PIT za 2018 rok piszemy na naszej stronie www.zbieramyrazem.org

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera