KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Otwarto pierwszy budynek Centrum Medycyny Nieinwazyjnej.
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Nauka, diagnostyka i lecznictwo na europejskim poziomie

Ma siedem kondygnacji, w tym jedną podziemną. Są w niej bunkry z zainstalowaną aparaturą do radioterapii, a na hybrydowej sali operacyjnej jest już wart prawie 5 milionów złotych najnowocześniejszy angiograf. Są też stoły operacyjne i reszta wyposażenia sal. Teraz pora na łóżka dla pacjentów, meble i resztę sprzętu medycznego. A wszystko będzie z „najwyższej półki”. 31 sierpnia Gdański Uniwersytet Medyczny oficjalnie wzbogacił się o nowy, pierwszy budynek, powstającego do 2020 roku przy ul. Smoluchowskiego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej.

Będzie prawie 700 łóżek, ponad 3 tysiące pomieszczeń i osiem sal operacyjnych, w tym tak zwana sala hybrydowa. Pierwsi pacjenci będą tu hospitalizowani na przełomie listopada i grudnia. Inwestycja powstaje dzięki wynoszącej około 600 mln złotych dotacji rządowej. Centrum Medycyny Nieinwazyjnej będzie częścią Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Jest połączone łącznikiem z działającym od kilku lat Centrum Medycyny Inwazyjnej. Oba budynki stanowią jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, a mówi się nawet, że w Europie. Do nowej siedziby jeszcze w tym roku przeprowadzą się laboratorium UCK i Klinika Hematologii oraz kliniki ze szpitala przy ul. Klinicznej - położnictwa i ginekologii a także dermatologii. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze dzieci urodzą się w nowym szpitalu pod koniec listopada. Docelowo do budynku przenieść ma się 25 klinik i innych jednostek szpitala UCK.

Podczas uroczystości oddania do użytku pierwszego nowego szpitala CMN z udziałem zaproszonych gości obiekt poświęcił metropolita abp Sławoj L. Głódź, a rektor uczelni prof. Marcin Gruchała dziękował za zaangażowanie w budowę szpitala szczególnie swojemu poprzednikowi prof. Januszowi Morysiowi, ale też innym osobom, w tym politykom, którzy „ponad podziałami” zagwarantowali finansowanie na budowę szpitala.

Budowa budynku trwała 27 miesięcy. GUMed zakończył też budowę Akademickiego Centrum Sportu, które znajduje się przy ul. Dębowej. Kompleks sportowo-rekreacyjny z salami treningowymi i areną sportową o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych i prawie 750 miejscami na trybunach służyć będzie studentom. Budowa hali kosztowała przeszło 24 mln. zł, z czego uczelnia otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie ponad 7 mln zł. Halę sportową dofinansował też Polski Związek Piłki Nożnej.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera