KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Kiermasz, event i magiczne kartki
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
1 procent na chore dziecko

7 grudnia w Olivia Bussines Center podczas świątecznego kiermaszu wolontariusze Fundacji Zbieramy Razem wystawili swoje produkty, zabawki, ozdoby świąteczne w tym piękne kartki zaprojektowane przez wolontariuszy. Dochód z tych rzeczy wesprze leczenie Karola Celińskiego, 12-latka z Gdańska, który latem tego roku uległ poważnemu poparzeniu podczas rodzinnego spotkania na działce u wujka. 

O Karolu było zrobiło się głośno w mediach, bo bez rozgłosu nie byłoby takiego efektu, za co wszystkim mediom nas wspierającym serdecznie dziękujemy. Karol jak wiecie, jak każdy uczeń, cieszył się na wakacje. Tymczasem lipiec był dla niego tragiczny. Chłopiec wybrał się z rodziną na działkę do wujka. W płonącym ognisku doszło do wybuchu. Strumień ognia uniósł się do góry i „spłynął” po ciele Karola. Oparzenia trzeciego stopnia były wyjątkowo rozległe. Konieczne były przeszczepy skóry. Karol ma za sobą wiele operacji, ale to nie koniec jego leczenia. Im szybciej uda się pomóc temu uczniowi Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku, tym prędzej ma on szansę na powrót do sprawności fizycznej i normalnego życia. Na prośbę dyrektorki SP nr 17 Barbary Sławińskiej Fundacja Zbieramy Razem organizuje wiele przedsięwzięć, by chłopcu skutecznie pomóc.

9 grudnia przenieśliśmy się na event do Centrum Handlowego Osowa w Gdańsku. Przedstawiliśmy naszą fundację w troszkę inny sposób, ciekawy, przyjemny, zabawny, ale też pożyteczny. Studenci medycyny z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zwanego GUMEDem z organizacji IFMSA-Poland: Miłosz Czernikowski z IV roku wydziału lekarskiego, Zuzanna Brunka, Krystian Królewicz oboje z III roku wydziału lekarskiego i Jan Moszczyński z III roku farmacji przeprowadzali darmowe badanie poziomu glukozy oraz pomiary ciśnienia tętniczego. Chętnych nie brakowało. Ci, którzy rozumieli istotę naszego działania deklarowali wsparcie dla naszych potrzeb. Studenci zorganizowali również Szpital Pluszowego Misia, czyli wspólnie z malcami badali i leczyli pluszaka. Ogólnie przebadano ok 200 osób i to bez kolejek. Kilkunastu osobom doradzono wizytę u lekarza POZ celem dalszej diagnozy. 

Fundacja wystawiła swój punkt informacyjny. To w tym miejscu wolontariusze fundacji informowali zainteresowanych o tym, jak pracują, co mają z pomagania i co to znaczy pomaganie innym. Podpowiadali, jak można wpłacać 1 procent na swoich podopiecznych. Bo podopiecznych fundacji wciąż przybywa. Dyrekcji Centrum Handlowego Osowa za udzielone wsparcie i życzliwość fundacja serdecznie dziękuje. Bez tej życzliwości nie byłoby nas w tym miejscu.

 

Od 27 listopada do 15 grudnia znajdziecie nas na pierwszym piętrze Centrum Medycyny Inwazyjnej UCK. Życzliwość szefostwa UCK sprawiła, że mamy tam stoisko gdzie można kupić kartki Fundacji Zbieramy Razem. Prawdziwie magiczne, bo zyskane z ich sprzedaży pieniądze zostaną przekazane na leczenie naszych podopiecznych, w tym dwunastoletniego Karola.

Dzięki naszym magicznym kartkom Twoi klienci, najbliżsi czy po prostu przyjaciele dowiedzą się z nich, że jesteś otwarty na niesienie pomocy potrzebującym i że wspierasz działania organizacji pożytku publicznego. To jednak nie wszystko. Wysyłając bowiem świąteczną kartkę pokazujesz i udowadniasz, jak bardzo cenisz sobie zaangażowanie we współpracę z Twoim Partnerem. W szczególności dotyczy to firm, instytucji, większych czy mniejszych zakładów pracy. A warto przy tym pamiętać, że każda kartka to uśmiech na buzi ciężko chorego, nierzadko niepełnosprawnego dziecka lub bardzo potrzebującego dorosłego. Kupując kartkę wiedz o tym, że jesteś humanitarny. Każda wpłata za kartki jest traktowana jako darowizna i w całości zasili subkonto podopiecznego. Dlatego znów wracamy do wysyłania kartek świątecznych, bo czy da się życzenia płynące prosto z serca wyrazić inaczej niż za pomocą papieru i długopisu?

I na koniec winni jesteśmy Wam wszystkim chyba najważniejszą wiadomość. Przez trzy lata swojego istnienia, które niedawno nam minęły, udzieliliśmy wsparcia 122 osobom dotkniętym chorobami, niepełnosprawnym, wykluczonym społecznie, biednym i samotnym na łączną kwotę ok 2,5 mln zł. Na ten koszt złożyło się nie tylko bezpośrednie dofinasowanie do leczenia, zakupu leków czy rehabilitacji, ale i nieodpłatne świadczenie usług w postaci dostarczania żywności, środków czystości. To także doradztwo w ramach asystenta podopiecznego, gdzie wolontariusze niejako za rękę prowadzą chorego po niuansach i zawiłościach współczesnej ochrony zdrowia.

Tej znaczącej pomocy nie byłoby, gdyby nie Wasza szlachetność, serce i zrozumienie dla naszych przedsięwzięć. Wszystkim na każdy tak ludzki odruch serdecznie dziękujemy i życzymy na święta Bożego Narodzenia, aby radość z pomagania naszym potrzebującym promieniowała ciepłem przy wigilijnym stole.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera