KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Turnusy rehabilitacyjne
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych są szeroko dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku. W zależności od indywidualnej sytuacji osób ubiegających się o takie dofinansowanie, koszt pobytu na turnusie rehabilitacyjnym może okazać się naprawdę niewielkim wydatkiem, jednak nie dla każdego.

Z drugiej strony, formą leczenia zyskującą na popularności są prywatne pobyty rehabilitacyjne. Coraz więcej ośrodków poszerza o nią swą ofertę, osoby wymagające rehabilitacji mogą więc doskonale dopasować sobie odpowiednie miejsce oraz standard pobytu do swoich potrzeb.  

Osoba potrzebująca rehabilitacji samodzielnie wyszukuje odpowiedni dla siebie turnus rehabilitacyjny. Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku turnusów dofinansowanych przez PFRON, profil leczenia oraz miejsce muszą być zgodne z zaleceniami lekarza. Fundacja  refinansuje turnus, który musi odbywać się w ośrodku posiadającym wpis do odpowiedniego rejestru. Nasza organizacja może zrefundować całościowo lub częściowo pobyt zarówno osoby potrzebującej, jak i opiekuna (jeśli sytuacja tego wymaga).

Refundacja kosztów turnusu następuje w przypadku nie uzyskania dofinansowania od instytucji do tego zobowiązanych.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera